Теплоізоляція балкона дозволяє використовувати його взимку, як кабінет, оранжерею або ще одну кімнату. Відокремлено або збільшивши площу прилеглої до нього кухні, спальні. Зробити це зсередини можна своїми руками. У статті ми розглянемо необхідні етапи теплоізоляційних робіт.
Чим краще утеплити балкон зсередини, а також які матеріали використовувати?
Надійно утеплити балкон краще пінопластом (EPS) або пінополістиролом (XPS). Найбільш популярні матеріали легко знайти в магазинах. Вони мають невелику вагу і не обтяжують виносну конструкцію.
Для лоджій з опаленням потрібен пінопласт не тонше 50 мм. Якщо квартира утеплена зсередини більш товстими листами, то і для балкона обов'язково брати такі ж, інакше він стане пропуском для холоду.
Якщо лоджія без батарей і жити взимку на ній ви не плануєте, то досить листів 30-50 мм.
Переваги пінопласту (EPS) і пінополістиролу (XPS)
Звичайний пінопласт, як утеплювач для балкона, використовується часто. Вибирають матеріал, тому що:
- у нього низька теплопровідність;
- це - найдешевший утеплювач;
- пінопласт мало важить;
- він довговічний.
- він не горить.
Пінополістирол дорожчий. Ось список його переваг:
- він міцний і не кришиться;
- у нього високі теплоізоляційні властивості;
- Вологостійкий
Для монтажу будь-якого з цих матеріалів не обов'язково бути професійним майстром. У більшості людей, які вміють тримати в руках інструменти, з першого разу виходить утеплити балкон правильно.
Пінопласт або пінополістирол?
Вибір часто залежить від бюджету робіт. За коефіцієнтом теплопровідності пінопласт трохи поступається ППС, тому вимагає більшої товщини листів. Це позначається на вільному просторі компактного приміщення. Пінополістирол трохи краще зберігає тепло, менше краде простір, але помітно дорожчий.
Утеплення балкона пінопластом часто роблять зовні. Але для цього, якщо квартира не на першому поверсі, потрібно наймати будівельних альпіністів. Якщо площа лоджії дозволяє забрати трохи на теплоізоляцію, можна використовувати пінопласт і зсередини. Це - цілком результативний, популярний та дешевий спосіб.
Як утеплити балкон пінопластом зсередини? Покрокова інструкція
Теплоізолятор потрібно приклеювати до поверхонь, які НЕ засклені, виключаючи стіни, які межують з опалювальними кімнатами. Якщо ви вперше займаєтеся цими роботами, подивіться, як утеплити балкон покроково. Зручніше починати зі стелі, від неї переходити до стін і завершити роботи на підлозі.
Утеплення стелі на балконі пінопластом
Основа повинна бути очищена від старого покриття, бруду і переґрунтована. Потім можна переходити до фіксації пінопласту. Робити це можна за допомогою обрешітки або без неї. Але потрібно мати на увазі, що каркас одночасно вирівнює поверхню. Для того, щоб утеплити балкон правильно клейовим способом, необхідно мати рівну основу.
Клейовий монтаж
- Приготувати суміш, як вказує виробник.
- Нанести клей на листи матеріалу і розподілити його шпателем.
- Зафіксувати їх на стелі, щільно притискаючи один до одного.
- Для утеплення балкона пінопластом без дранкування потрібно фіксувати плити й на дюбелі з капелюшками. Це роблять після висихання клею - по кутах і в центрі плит.
- Загерметизувати вузькі щілини на стиках поліуретановою піною, отвори понад 4 см - шматочками пінопласту
- Нанести товстий шар клею на утеплювач і покласти зверху армувальної сітки, вдавлюючи її в суміш.
- Дати висохнути, зашкурити й приступати до фінішної обробки
Кріплення з каркасом
- До стелі потрібно паралельно прикріпити дерев'яні направляючі або металеві профілі, дотримуючись 2 умови:
- рейки повинні бути однаковими по товщині з листами пінопласту або трохи перевищувати цей показник;
- відстань між напрямними повинна дорівнювати ширині листів утеплювача, щоб матеріал щільно входив між ними.
- Осередки закласти пінопластом. До профілю прикріпити матеріал на саморізи.
- Закласти стики монтажною піною.
- Підготувати поверхню до фінішної обробки.
Утеплення стін балкона пінопластом зсередини
До стін плити утеплювача кріплять також двома шляхами - з направляючими або без них. У будь-якому випадку, основа повинна бути правильно підготовленою.
Підготовка поверхні
Стіни потрібно очистити від старих покриттів, штукатурки. Закласти виявлені серйозні дефекти і отвори. Поверхні покрити ґрунтовкою і приклеїти гідроізоляційний шар.
Монтаж з латами
Технологія нічим не відрізняється від описаної вище. За допомогою обрешітки можна одночасно утеплити і вирівняти стіни балкона. Металеві профілі або дерев'яні направляючі служать каркасом для утеплювача. Матеріал щільно укладається в осередки, після чого монтажкою герметизуються стики.
Монтаж без обрешітки
Утеплювати балкон пінопластом самому без каркаса можна при абсолютно рівних стінах. Інакше утеплювач повторить вигини або може сісти недостатньо щільно.
Покроково технологія описана в попередньому підрозділі.
Як утеплити підлогу на балконі
Технологія аналогічна тій, що застосовується в житлових приміщеннях. Ми детально описували її в цій статті. Тут зупинимося коротко.
Підготовка поверхні
Етап включає в себе видалення старого покриття, очищення та вирівнювання основи. Подальші роботи залежать від того, який тип підлоги планується на балконі.
Монтаж по лагам
Утеплення підлоги на балконі за допомогою пінопласту і лаг підходить, якщо зверху ви плануєте класти дерево, лінолеум.
- На чорновій підлозі потрібно зробити лаги з брусків, товщина яких повинна дорівнювати або бути трохи більше товщини пінопласту.
- Осередок закласти листами утеплювача.
- Пройтися по стиках монтажною піною, великі щілини закрити шматочками утеплювача.
- Зверху необхідно покласти чорнову підлогу (фанера або щось подібне), який вбереже матеріал при навантаженнях. Можна тонким шаром залити бетонну стяжку.
- Можна переходити до підлогового покриття.
Утеплення під стяжку
Така технологія краще підходить, якщо покриттям буде плитка, ламінат.
- На чорнову підлогу укласти пінопласт.
- Закласти шви монтажкою.
- Залити стяжкою і вирівняльною сумішшю.
- Добре просушити й приступити до фінішного покриття.
Плюси й мінуси утеплення балкона зсередини
Очевидна перевага внутрішніх робіт - можливість утеплити балкон своїми руками. Нема потреби оплачувати працю будівельних альпіністів. Відповідно, цей варіант - найдешевший.
Перебіг внутрішніх робіт залежить тільки від вашого вільного часу. Не потрібно підлаштовуватися під погодні умови. Крім того, вам не доведеться отримувати дозвіл на зміну фасаду.
Очевидний мінус, на який не можна вплинути, - скорочення площі й без того компактного приміщення балкона.
При неправильному виборі товщини ізолятора, є ризик отримати всередині приміщення точку роси. Тоді стіна буде волога. Але цього недоліку можна уникнути, якщо утеплювач для балкона потрібних розмірів.
Нічого складного. Потрібно лише прагнення, час і хороший матеріал.