Утеплення стін пінопластом - реальна економія в зимовий час

Утеплення стін пінопластом

Бажаєте заощадити на опаленні та шукаєте варіанти утеплення будинку або квартири? Одним з простих і недорогих варіантів вирішення проблеми є утеплення стін пінопластом зовні. Такий варіант допоможе істотно знизити витрати - економія складе близько 30%. Додаткові переваги даної технології - простота реалізації проекту, який зможе здійснити практично кожен чоловік. Заінтриговані? В такому випадку далі ми детально розповімо, як же утеплити своє житло пінопластом.

Багато власників квартир і особливо приватних будинків з власного досвіду знають, які часом непідйомні рахунки приходять за опалення. Особливо болісно б'ють по кишені платіжки у тих, чий будинок погано термоізольований. В такому випадку не доводиться розраховувати ні на якісні двох-трьох-чотирьох і т.д. камерні склопакети, ні на добре продумане і правильно змонтоване опалення. Переживши хоча б одну морозну зиму, власники такого житла намагаються вивчити технології утеплення фасаду свого будинку, вибрати найбільш прийнятну і реалізувати її на практиці.

Найпоширенішим варіантом вирішення проблеми є використання пінопласту в якості зовнішнього утеплювача для стін. Це пояснюється тим, що пінопласт має низку вагомих переваг.

Пінопласт: переваги матеріалу

На широку популярність пінопласту впливають такі моменти:

  • низька вартість;
  • мінімальна вага (кубічний метр матеріалу важить від 7 до 50 кг);
  • для роботи з ним не потрібні спеціальні навички;
  • довговічність, яка дозволить не замислюватися про повторне ремонті 50 і більше років;
  • екологічно чистий і біологічно нейтральний;
  • при роботі з ним не потрібно засобів захисту;
  • має гарну звукоізоляцію;
  • влагоустойчив;
  • відноситься до матеріалів справи не підтримують горіння.

Працювати з пінопластом дуже легко, в чому ви зможете переконатися на власному досвіді. А для того, щоб зняти всі можливі питання, ми підготували детальну інструкцію з його використання.

Утеплюємо будинок: покрокова інструкція

Першим етапом вважається вибір будівельних матеріалів. Цей крок - підготовчий, але він дуже важливий, оскільки саме від якості пінопласту та інших витратних матеріалів залежить кінцевий результат.

Щоб обчислити площу стін, які згодом будуть утеплені пінопластом, ширину множимо на довжину, віднімаємо площу вікон і дверей. Тут також варто передбачити невеликий запас для утеплення укосів.

пінопласт ВІК БУД
Що стосується якості пінопласту, то його головним критерієм є щільність. Для утеплення стін абсолютно не потрібен занадто щільний матеріал, для фасаду відмінно підійде марка ПСБ-С-25 (його щільність складає від 15 до 25 кг на 1м3). Рекомендована ж товщина - не менше 10 см.

Якщо в найближчих будівельних магазинах не буде такого пінопласту - це не страшно, тут слід розуміти, що ми монтуємо нескладний високотехнологічний об'єкт, так що можна взяти матеріал зі схожими характеристиками. Підібрати і купити пінопласт будь-якої щільності і при цьому ще й заощадити ви завжди зможете у виробника, на сайті Vik-Bud.ua. Все ж сумніваєтеся в правильності вибору? В такому випадку незайвим буде проконсультуватися у професійного консультанта компанії.

суміші
Наступний товар, необхідний для утеплення стін - спеціальний клей для пінопласту. Не забудьте і про те, що після наклеювання пінопласт необхідно додатково армувати, так само спеціальним клеєм, але вже армирующим, він трохи дорожче ніж клей, для приклеювання пінопласту, на що піде ще кілька (приблизно стільки ж, як і на поклейку пінопластових панелей близько 5 кг / м²).

дюбелі для пінопласту
Щоб пінопласт гарантовано тримався на стінці, вам будуть потрібні дюбелі для кріплення теплоізоляції. Їх кількість безпосередньо залежить від числа листів утеплювача, яке множиться на 5, довжина ж повинна бути мінімум в 2 рази більше товщини пінопласту. Припустимо, якщо ви придбали 25 листів пінопласту завтовшки 10 см, то вам буде потрібно 125 дюбелів довжина кожного з яких 160 мм і більше міліметрів.

сітка

До необхідних будматеріалів відноситься армована сітка з розміром осередку 5 * 5 см, а так само кутові профілі (вони потрібні для обробки укосів, кутів будинку) і ґрунтовку.

Як тільки всі необхідні матеріали зібрані, можна подумати над тим, де орендувати лісу. Звичайно, можна спробувати працювати і зі звичайною металевими сходами, але це вкрай незручно. Якісні лісу з сучасних легких сплавів дозволять значно скоротити час на будівельні та оздоблювальні роботи.

Важлива рекомендація. У тому випадку, якщо за утеплення будинку ви беретеся вперше в житті, будівельні та оздоблювальні матеріали варто купувати з невеликим запасом. Погодьтеся, що такий підхід і по кишені не вдарить, і дозволить заощадити час, яке довелося б витрачати на повторні відвідування строймагазінов в пошуках раптово закінчилися дюбелів, сітки або штукатурки. Але якщо ви все-таки не розрахували кількість матеріалу, рекомендуємо замовити в інтернеті з безкоштовною доставкою додому. Цим ви зможете заощадити собі час на поїздки по магазинах.

Другий етап - це підготовка робочого поля, тобто стін. Перед початком поклейки пінопласту важливо так обробити стіни, щоб на них залишалося якнайменше шорсткостей. Такий підхід - гарантія надійного закріплення пінопласту та шлях до мінімізації витрат дорогого клею. Фактично, перед тим, як монтувати пінопласт на стіну, її необхідно очистити від погано прилеглої штукатурки, вирівняти і покрити ґрунтовкою.підготовка стіни

Третій етап, власне і є поклейка пінопласту. Для нанесення клею використовується зубчастий шпатель, який дозволить рівномірно розподілити матеріал і проконтролювати товщину, яка не повинна перевищувати 1 см. Самі ж листи пінопласту слід клеїти в шаховому порядку, тобто так, щоб шви між ними не розташовувалися один під іншим. Самі ж шви необхідно робити мінімальними. Ідеально, якщо вони не будуть перевищувати декількох міліметрів.поклейка пінопласту

Четвертий етап включає додаткове кріплення пінопластових листів за допомогою дюбелів "парасольок". Схема кріплення наступна - в кожен з чотирьох кутів забивається по одному дюбелю, останній же "парасольку" розміщується в центрі.дюбелі для пінопласту

Відзначимо, що існує 2 варіанти монтажу дюбелів. У першому випадку кожен приклеєний аркуш відразу ж зміцнюється дюбелями. Але можливо і таке, коли дюбелі монтуються всі відразу, тобто вже після того, як вся стіна утеплена. Допоможе в цьому старий добрий перфоратор.

П'ятий етап - армування стіни фасадної сіткою. Тут важливо знати, що товщина наносного на пінопласт клею повинна бути достатньою для того, щоб армована сітка повністю "потонула" в ньому. Для якісного виконання даної роботи вкрай важлива погода - бажано, щоб в день, коли ви вирішите армувати пінопластові стіни, вона була тихою і не дуже запеклою. Якщо ж ви бачите, що клей занадто швидко пересихає, можна побризкати на нього звичайною водою.армування пінопласту

Як тільки на стіну завдано клей, беремо сітку, прикладаємо її до поверхні і акуратно розгладжуємо. Не забудьте, що укоси і кути будинку слід обробити за допомогою куточків, які також кріпляться на клей, надлишки якого забираються правилом.

Шостий етап - нанесення на стіну штукатурки. Цей крок найбільш відповідальний і трудомісткий. Професійні майстри підкреслюють, що штукатурку найкраще наносити двічі з інтервалом в добу. Якщо ж ви збираєтеся надалі фарбувати стіну, то без двох шарів штукатурки (другий, фінішний, буде більш гладким) і зовсім не обійтися. Як тільки штукатурка як слід просохла, можна переходити до фарбування утеплених стін.штукарка для пінопласту

Ось і все, що ми хотіли розповісти про утеплення будинку своїми руками. Як бачите, нічого складного в цьому немає, а сам процес в залежності від вашої вправності і площі стін займають від 3 до 7 днів.

Важлива рекомендація. Якщо у вас немає досвіду утеплення стін пінопластом, не поспішайте і ретельно продумайте кожен етап робіт, інакше може статися так, що якісь моменти доведеться переробляти.

Зателефонувати