Типові помилки утеплення фасаду і стін пінопластом

утеплення фасаду

Помилки при утепленні будинку пінопластом найчастіше допускають в процесі монтажу своїми руками. Їх основні причини - бажання заощадити, поспіх і ігнорування технологій. В результаті цього погіршуються теплотехнічні характеристики та естетика покриття, а також зменшується термін його служби.

Чим можна утеплити стіни і фасад будинку

Утеплити будівлі можна за допомогою різних матеріалів. Найчастіше для цього використовують пінопласт або базальтові плити. Також можливе застосування мінеральної вати, пінополіуретану, лляного утеплювача і навіть спеціального складу на основі целюлози. Попри широкий вибір матеріалів, саме утеплення фасадів пінопластом користується високою популярністю. У цього матеріалу є друга назва - пінополістирол, яка використовують рідше.

Переваги пінопласту

Основна причина вибору пінополістиролу - оптимальне співвідношення ціни та теплотехнічних характеристик. Крім високої енергоефективності, у нього багато додаткових плюсів:

  • має відмінну звукоізоляцію;
  • створює мале навантаження на опорні конструкції;
  • має водовідштовхувальні властивості;
  • стійкий до утворення цвілі, грибка;
  • придатний для експлуатації в широкому температурному діапазоні;
  • підходить для облицювання поверхні з різних матеріалів;
  • дозволяє виконувати монтаж з ранньої весни по пізню осінь.

Утеплення полістиролом можна починати без трудомісткої дорогої підготовки основи, що вимагає професійних навичок. Завдяки цьому його частіше за інших матеріалів вибирають для самостійного монтажу.

Як правильно утеплити фасад і стіни пінополістиролом: 15 найпоширеніших помилок

помилки при утеплені

Нерідко власники будинків несерйозно ставляться до інструкцій, тому часто припускаються помилок в утепленні фасаду. В результаті доводиться докуповувати матеріали й переробляти все мало не спочатку. Іноді на усунення наслідків йде ще більше часу, ніж на сам монтаж. Найбільш поширені 15 випадків порушення технології. Щоб застрахувати себе від перероблювання, раціонально скористатися чужим невдалим досвідом.

1) Невірний розрахунок товщини утеплювача і його кількості

Це порушення типово для домовласників, які просто бачили в справі інших майстрів і не мають уявлення, як правильно утеплити будинок пінопластом. При розрахунку вони ділять сумарну площу фасадної площини на аналогічний параметр листів і таким чином визначають кількість панелей. На око обчислюється і товщина листів утеплювача.

2) Погана підготовка поверхонь

Деякі початківці неправильно сприймають інформацію про те, що монтаж пінополістиролу не потребує трудомісткої і дорогої підготовки опорних поверхонь й одразу кріплять листи. Результат таких дій - низький рівень адгезії. Подібні помилки при утепленні пінопластом обертаються відшаруванням облицювального шару по всій поверхні фасадної площини. Щоб уникнути подібного сценарію, потрібно очистити й заґрунтувати опорну поверхню.

3) Відсутність стартової планки

Спроби закріпити нижній ряд листів без застосування цокольного профілю призводять до істотного збільшення часу монтажу, а також поганої адгезії. Утеплення стін полістиролом без стартової планки не дозволить добре вирівняти нижній ряд, що позначиться на якості всього монтажу. Крім цього, без цокольного профілю пінопласт можуть швидко зіпсувати гризуни.

4) Монтаж при невідповідних погодних умовах

Часто про необхідність утеплити будинок згадують в кінці осені і спішно приступають до робіт, коли їх проведення вкрай небажано. Займатися облицюванням можна тільки при певних погодних умовах. Температура повинна бути не нижче +5 ° C. В продажу з'явилися суміші, склад яких дозволяє виконувати кріплення і при -10 ° C, але їх застосування призводить до подорожчання. До того ж при незначному відхиленні від +5 ° C в меншу сторону, багато хто не надає цьому значення, використовуючи звичайні суміші. Результат такої безпечності - висока ймовірність відшаровування енергоефективного шару.

5) Економія на клеї

Правильне утеплення пінопластом будинку вимагає точного дотримання всіх технологій. Бажання заощадити на клеї - одна з типових помилок. Якщо його використовувати менше, ніж передбачалося, можливі викривлення або відрив покриття як на окремих ділянках, так і по всій площі.

6) Неправильний розподіл плит на вертикальній площині

Послідовність укладання листів і методика їх стикування не менш важливі, ніж дотримання температурного режиму і технології нанесення клею. Найбільше виявляються уразливими критичні зони - кутові стики, які повинні бути виконані з урахуванням методики перев'язки плит. Якщо цього не зробити, зростає ризик виникнення діагональних тріщин, що провокують подальше руйнування теплоощадного шару.

7) Утеплення зсередини

Допустима методика утеплення квартир в типових багатоповерхівках абсолютно неприйнятна при облицюванні приватного будинку. Причина - зсув точки роси всередину носійної поверхні, що провокує бурхливий розвиток грибка і цвілі. Крім цього, при такому способі монтажу у внутрішніх приміщеннях підвищується рівень вологості. Без хорошої вентиляції такий мікроклімат стане проблемою.

8) Нанесення на стики звичайної клейової суміші

Іноді для стикування сусідніх плит замість спеціального складу для полістиролу використовують звичайну суміш. Подібні помилки утеплення стін теж пов'язані з бажанням зекономити. В результаті якість закладення швів виявляється незадовільним. Це призводить до розгерметизації, появі «містка холоду» і поступового руйнування всієї конструкції.

9) Економія на товщині плит

Іноді трапляється, що домовласники правильно розраховують оптимальну товщину шару пінополістиролу, проте заради економії ігнорують свої ж результати. У підсумку всі ці заходи виявляється марною тратою грошей, оскільки не вдається скоротити витік тепла. Незначна економія на матеріалі обертається відчутними збитками при обігріві будинку в осінньо-зимовий сезон.

10) Купівля утеплювача низької якості

Для забезпечення оптимальних теплотехнічних характеристик недостатньо правильно розрахувати оптимальну товщину листів. Необхідно вміти самостійно визначати щільність пінополістиролу. Адже продавці можуть реалізувати іншу марку пінопласту з неоднаковими параметрами. У такому випадку ціна матеріалу не буде відповідати його експлуатаційними характеристиками.

Оптимальна щільність становить не менше 15,1 кг / м3. Її має пінопласт марки EPS 80 (в колишній системі стандартів - ПСП-С 25 ГОСТ). Виконати розрахунки дуже просто - достатньо масу однієї пачки поділити на її обсяг. Зазвичай ці параметри є на маркуванні.

11) Зменшення кількості дюбель-парасольок

Нерідко помилки при утепленні пінопластом пов'язані з нестачею кріпильних елементів. Їх нестача теж негативно позначається на якості фіксації, адже дюбель-парасольки виконують посилюючу і страхову функції. Їх опорна здатність спочатку врахована при розробці технології, тому зменшувати їх кількість заборонено. Це негативно позначиться на надійності зчеплення листів з поверхнею підстави.

12) Використання неякісного клею

Проблема актуальна для всіх етапів: при фіксації листів на підставі й при їх стикуванні. У деяких випадках при облицюванні будівлі використовують суміші, призначені для інших робіт, або відповідний клей з метою економії розбавляють піском. Подібні порушення можуть призвести до відриву фрагментів, а іноді - великих ділянок.

13) Економія на зовнішній обробці

Відмова від фінішних робіт або їх перенесення на більш пізній термін негативно позначаються на експлуатаційних характеристиках і довговічності обшивки. Адже зовнішня обробка потрібна не тільки для поліпшення естетики оновленої фасадної площини, а і її захисту. Подібні помилки при утепленні будинку пінопластом неприпустимі, оскільки призводять до його руйнування. Для цього досить нетривалого впливу УФ-променів і вологи.

14) Виконання зовнішньої обробки без армувальної сітки

Про цей складовий елемент утеплювальної конструкції часто забувають. Іноді приймають рішення спростити задачу, трохи заощадити або скоротити терміни виконання монтажу. Незалежно від причин відмова від використання армувальної сітки призводить до появи тріщин, порушення гідроізоляційного шару з його подальшим відшаруванням. Підсумковий результат завжди однаковий - руйнування плит.

15) Відмова від утеплення підвалу

Правильне утеплення пінопластом вимагає усунення всіх так званих «містків холоду». Підвал - один з них. Якщо його не утеплити, ефект від проведеного заходу буде неповним.

Висновок

Перед тим, як виконувати утеплення фасаду, необхідно не тільки вивчити технологію, але і переконатися в здатності самостійно виконати роботи. Якщо такої впевненості немає, краще відразу найняти професіоналів, щоб спроба заощадити не обернулася збитками, втратою часу.

Зателефонувати