Огляд виробників пінополістиролу на ринку України

виробництво пінопласту на підприємстві

Пінополістирол, популярний теплоізоляційний матеріал, широко використовується в будівництві, промисловості, ЖКГ та інших сферах. Ми робимо огляд ринку України, визначаємо, чому найчастіше вибір пінополістиролу є економічно вигіднішим, а також знайомимося з головними виробниками цього утеплювача.

Утеплюватись в Україні стало вигідно

Аналіз ринку ЖКГ та ринку теплоізоляційних матеріалів в Україні привів до висновку, що витрати на термомодернізацію будинків швидко окупаються. Незважаючи на те, що вартість теплоізоляційних робіт досить висока, і самі матеріали мають свою ціну, як правило, вигідніше утеплюватися. Ціни на енергоресурси стабільно зростають, а теплоізоляція – одноразове вкладення на багато років уперед.

Статистика показує, що інвестиції мешканців у цьому напрямі постійно зростають. Основні джерела втрати тепла - дах, стіни та вікна. Там припадає по 30% всіх втрат. Через підлогу в середньому йде близько 10% тепла. Тому, насамперед, власники холодних будинків, квартир та інших приміщень встановлюють нові вікна, а потім утеплюють стіни, дах та підлогу.

Що стосується вибору теплоізоляційних матеріалів, то він часто залежить від наявного бюджету та поставленого завдання. Потужності підприємств, які є в Україні, не забезпечують потреби даного ринку, що призводить до коливань цін на ці матеріали. Можуть бути перебої з постачанням.

А ось пінополістирол має більш стабільну ціну і завжди має місцевих виробників у достатньому обсязі. Правда, і тут треба бути напоготові і купувати у сумлінних продавців. У 2018 році було скасовано сертифікацію будівельних матеріалів, що спричинило зростання фальсифікованого матеріалу. Пінопласт - один з найдоступніших теплоізоляторів, що продаються, широко використовується в будівництві, тому і приваблює виробників підробленої продукції.

Енергоефективні рішення України 2021

утеплення будинку пінопластом

Одним із актуальних завдань України є скорочення споживання енергоресурсів житловими будинками, а також підвищення рівня комфорту проживання. У рамках вирішення цього завдання Міністерством розвитку громад та територій було розроблено 2 накази щодо мінімальної енергоефективності будівель та способу її розрахунку.

Вчені на замовлення Мінрегіону визначили оптимальні економічно обґрунтовані вимоги до енергоефективності різних будівель. Тепер при будівництві нових будинків повинні дотримуватися мінімальних вимог до енергоефективності. А будівлі, збудовані раніше, отримують енергетичні сертифікати. Допустимий мінімальний клас енергоефективності має бути не нижчим за “С”. Будинки, які не відповідають цьому класу, проводять поетапну термомодернізацію.

Індивідуальні житлові будинки не підпадають під обов'язкову сертифікацію, але їх власники також активно утеплюють своє житло. Тому що це забезпечує комфортне проживання, допомагає уникнути простудних захворювань та скорочує витрати на опалення. Одноразові вкладення окупаються з різних боків.

Основним матеріалом для теплоізоляції в Україні є пінополістирол. Він має низький показник теплопровідності, має звукоізоляційні властивості, довговічний, безпечний і легкий у монтажі. Детально фізичні властивості та технічні характеристики пінопласту ми розглядали у цій статті.

Хто виготовляє пінополістирол в Україні

Використовувати в теплоізоляційних роботах пінополістирол, виготовлений в Україні, - економічно вигідне та найпопулярніше рішення. Присутній на вітчизняному ринку імпортний матеріал зазвичай йде у форматі готових утеплювальних систем. Такий варіант виходить на 20-50% дорожче за українські аналоги.

Серед вітчизняних виробників пінополістиролу найбільш помітними фігурами є компанії: ТОВ “ВІК БУД ТРЕЙД”, ТОВ “Євробуд Вест Трейд”, ТОВ “Валькірія” та ТОВ “Діск-С”.

Виробнича компанія “ВIК БУД ТРЕЙД” - одна з провідних у своїй ніші. Вона вийшла на ринок у 2005 році і на сьогоднішній день має потужні технологічні лінії, що виробляють пінополістирол об'ємом до 60000 м³ щомісяця. Компанія пропонує споживачам пінопласт EPS різних марок, екструдований пінополістирол XPS, а також графітонаповнений пінопласт VIKBUD GRAPHITE EPS 60, коефіцієнт теплопровідності якого на 20% нижчий. Крім того, у каталозі “ВIК БУД” є дюбелі для теплоізоляції та супутні товари, необхідні для монтажних робіт.

Компанія "Євробуд Вест Трейд" - також пропонує клієнтам широкий вибір теплоізоляційних матеріалів. В її асортименті - всі марки пінополістиролу, профільну плиту для утеплення підлоги та супутні продукти.

Історія компанії "Валькірія" налічує понад 22 роки. Її ключовий напрямок – виробництво термоблоків незнімної опалубки з ППС, які використовуються у будівництві за технологією “Термодім”. Вони також виробляють листи пінопласту різної густини.

Компанія "Діск-С" виготовляє пінопласт з 2005 року. Але в її каталозі не лише пінополістирол. Гордість виробника – неопор, показники ефективності якого перевищують показники класичного пінопласту. У їхньому асортименті також представлена ізоляція для труб.

Основні виробники пінополістиролу в Україні

Виробник

Асортимент

ТОВ «ВІК БУД ТРЕЙД»

Пенополистирольные плиты (пенопласт) марки:

EPS S LIGHTWEIGHT щільністю 8 кг/м³;

EPS 30 Газова Незалежність щільністю 9 кг/м³;

EPS 50 LIGHTWEIGHT щільністю 11 кг/м³;

EPS 70 STANDARD GREEN щільністю 13 кг/м³;

EPS 70 STANDARD щільністю 14 кг/м³;

EPS 80 HEAVY WEIGHT щільністю 15,1 кг/м³;

Пінопласт VIKBUD GRAPHITE EPS 60 - 12 кг/м³.

Матеріали для утеплення фасадів:

Дюбель для теплоізоляції

Профіль ПВХ із сіткою

Цокольний профіль

Сітка фасадна скловолоконна (гр/м²): 125; 145; 165

Клей для теплоізоляції та клей армуючий для

фасадних систем

Грунтовки и штукатурки

ТОВ «Євробуд Вест Трейд»

Пінополістирольні плити марки:

EPS S щільністю 7,5 кг/м3;

EPS 30 щільністю 9 кг/м3;

EPS 40 щільністю 10 кг/м3;

EPS 50 щільністю 11 кг/м3;

EPS 60 щільністю 12.5 кг/м3;

EPS 70 щільністю 13.5 кг/м3;

EPS 80 щільністю 15 кг/м3;

EPS 90 щільністю 16 кг/м3;

EPS 100 щільністю 17.5 кг/м3;

EPS 120 щільністю 20 кг/м3;

EPS 150 щільністю 23 кг/м3;

EPS 200 щільністю 28.5 кг/м3;

EPS 250 щільністю 35 кг/м3

Профільна плита для теплої підлоги Eurobud Heating Floor - буклет;

Супутні товари для системи утеплення

(сітка, дюбелі, клеї, фарби, ґрунтуючі, декоративні штукатурки

(короїд), куточки, стартові планки та ін.);

Полістирол для спінювання

(сировина для виробництва пінополістиролу) EPS

Виробництво металочерепиці (класичний профіль);

Виробництво профнастилу С-08, НС-12, НС-18, НС-35;

Комплектуючі для покрівлі.

ТОВ «Валькірія»

Виробництво та продаж пінополістирольних блоків «Термодім».

Виробництво та продаж пінополістирольних плит для утеплення будинків.

Виробництво фасадних, архітектурно-декоративних елементів.

Будівництво за технологією «Термодім».

Проектування та дизайн.

Продаж матеріалів для будівництва.

ТОВ «ДІСК-С»

Пінополістирольні плити (EPS, пінопласт);

Неопор (Neopor®);

Трубна теплоізоляція з пінополістиролу (шкаралупа);

Упаковка та вироби з пінополістиролу під індивідуальне замовлення.

Прогнози розвитку ринку пінополістиролу

прогноз ринку пінопласту на 2022

Сфера використання пінополістиролу є досить широкою. Серед його основних споживачів – забудовники, ЖКГ та промисловість. Його застосовують для:

  • теплоізоляції фундаменту, стін, дахів у будівництві;
  • виготовлення опалубки;
  • термомодернізації приватних будинків та споруд;
  • упаковки різного виду продукції, у тому числі харчових продуктів;
  • виготовлення рекламної продукції;
  • виготовлення фасадного декору та предметів інтер'єру.

Попит на пінополістирол, незважаючи на коливання на будівельному ринку, можна вважати стабільним. З боку "заморожують" об'єкти забудовників він знижується. Водночас попит постійно підвищується за рахунок приватних споживачів – людей, які утеплюють свої будинки, дачі, квартири, балкони та господарські споруди. В обстановці цін на газ і електроенергію, що стабільно зростають, багато хто стикається з необхідністю термомодернізації.

При цьому споживчий попит збільшується у бік більш щільного та товстого пінополістиролу. Його енергоефективність вища і здебільшого витрати на монтаж окупаються швидше, ніж при використанні тонкого матеріалу. Хоча на доцільність вибору товстого утеплювача впливає регіон, стан будівництва та інші фактори. Має сенс провести енергоаудит або тепловізійне обстеження будинку, перш ніж купувати матеріал.

На стабільність споживчого попиту на пінопласт впливає також його перевага перед іншими будівельними матеріалами та утеплювачем. За своїми теплоізоляційними властивостями пінопласт 12 см перевищує в 17,5 разів цеглу, в 7,5 разів – керамзитбетон, у 4 – дерево, в 1,5 – мінвату. Важливим є той факт, що для утеплення житла пінополістиролом не обов'язково звертатися до фахівців. Робота з легким та податливим матеріалом доступна будь-кому, хто вміє поводитися з інструментом.

Пінополістирол активно продається не лише в Україні, а й у європейських країнах, що також вказує на його енергоефективність та відмінні характеристики. Саме тому можна зробити висновок про те, що прогнози ринку пінополістиролу найсприятливіші. Для споживача головне – довіритися сумлінному виробнику та правильно вибрати матеріал, що відповідає державним стандартам.

Зателефонувати