Яка товщина пінопласту потрібна для утеплення стін?

Пінопласт - необхідний матеріал при утепленні житла, адміністративних і виробничих будівель. На тлі інших, його виділяють прийнятна ціна, простота в роботі і хороші теплоізоляційні можливості. Якісний пінополістирол при правильному монтажі служить десятиліттями.

Товщина пінопласту

Основні характеристики

Утеплення пінопластом скорочує комунальні рахунки, позбавляє від необхідності купувати обігрівальні прилади і підвищує рівень комфорту в приміщенні. Це досягається за рахунок властивостей матеріалу.

  • Низький коефіцієнт теплопровідності - багато в чому забезпечується повітряними осередками, з яких складається матеріал.
  • Хороші звукоізоляційні властивості - його використовують для захисту квартири від вторгнення сторонніх шумів. Якщо, звичайно, рівень децибелів, що надходить від сусідів, чи не позамежний.
  • Висока вологостійкість - матеріал не змінює властивостей при контакті з водою, не вбирає воду і не набухає, тому використовується там, де не можна застосовувати деякі інші утеплювачі.
  • Простота в монтажі - листи мають незначну вагу легко ріжуться і фіксуються до поверхні. У багатьох випадках, працюючи з пінопластом, можна обійтися без професійних майстрів.
  • Довговічність - термін ефективної експлуатації, при дотриманні умов зберігання і правил монтажу, може досягати 50 років і більше. У лютому 2021 року компанія ВІК БУД, одна з перших виробників пінопласту України, провела випробування. В результаті цього, було отримано документ, який підтверджує, що термін експлуатації пінопласту ТМ ВІК БУД - не менше 25 років. Випробування тривають, і ближче до літа 2021 року очікується підтвердження терміну ефективної експлуатації не менше 100 років.

У цій статті ми детально розповідали про фізико-механічних і хімічних властивостях пінопласту.

Як розрахувати товщину пінопласту для утеплення стін

Результат утеплення будинку залежить не тільки від роботи майстра і якості утеплювача, але і від товщини пінопласту. Цей фактор відповідальний за рівень теплопередачі і положення точки роси, яка повинна знаходитися в центрі системи утеплення (пінопласту).

Якщо пінопласт тонше, ніж потрібно, будинок взимку буде промерзати, і точка роси розташується або всередині квартири, або в безпосередній близькості до стіни. Це загрожує вогкістю і появою цвілі на стінах. Використання пінопласту більшої товщини, ніж потрібно, нераціонально з фінансової точки зору. Також точка роси може виявитися на зовнішній стороні стіни. Якщо між утеплювачем і фасадом є повітряні кишені, в них теж може накопичуватися конденсат.

Тому важливо правильно розраховувати товщину листів, приймаючи до уваги температурні особливості регіону, матеріал і товщину стін.

Ґрунтовний підхід у виборі товщини пінопласту

Незважаючи на те, що зараз для утеплення будинків найбільшою популярністю користується пінопласт товщиною 100мм і марок EPS 50 (11кг / м³) - EPS 80 (16кг / м³), все-таки правильним був би наступний підхід.

Товщина пінопласту для утеплення фасаду, щоб досягти максимальної ефективності, повинна обиратися після енергоаудиту або тепловізійного обстеження будівлі. Воно повинно враховувати багато факторів: товщину і матеріал стіни, місця максимальних втрат тепла, регіон, поверховість і ряд інших критеріїв. Спеціаліст-енергоаудитор проводить необхідні розрахунки і пропонує варіанти утеплення будівлі з рекомендацією щодо підбору матеріалів. Після закінчення робіт можна ще раз провести обстеження для перевірки отриманих результатів.

Вибір товщини пінопласту без аудиту та розрахунків

Для тих, хто не хоче сильно замислюватися або займатися енергоаудитом, але хоче отримати мінімально хороший захист свого будинку, не залежно від матеріалу стін і їх товщини, ми рекомендуємо пінопласт: по товщині не менше 150мм і по марці не менше EPS 80 (орієнтовна щільність від 16 кг / м³ і вище).

У будь-якому випадку, виходячи з досвіду утеплення будівель в Польщі і Німеччині, для такого матеріалу, як пінопласт, навіть 250 мм товщина - не межа.

Підбиваємо підсумки

При виборі пінополістиролу для теплоізоляції будинку потрібно відштовхуватися від матеріалу стін, їх товщини і клімату в вашому регіоні. Краще робити це після енергоаудиту або тепловізійного обстеження будівлі. Тільки правильний підбір пінопласту і дотримання технології його монтажу дозволяють насолоджуватися результатом і рахунками на комунальні послуги, які зменшуються.

Зателефонувати