Доступний та популярний декор сучасних інтер'єрів – камін з пінопласту. Він створює затишок там, де не можуть потріскувати у вогнищі справжні поліни. Ми розповімо, що потрібно і як зробити імітацію каміна своїми руками.
Якщо в будинку немає можливості зробити камін
Для облаштування повноцінного каміна в будинку потрібен димар. У приватних будинках із цим проблем не виникає, якщо при будівництві все заздалегідь спроектувати. У багатоквартирних будинках встановити справжнє вогнище набагато складніше. Для отримання дозволу потрібно як мінімум жити на останньому поверсі в будинку з димоходом. Крім того, докласти багато зусиль, щоб досягти офіційного дозволу, а потім витратити пристойну суму на будівельні роботи.
На фальшкамін із пінопласту потрібно набагато менше нервів, сил і грошей. Його установка не передбачає жодних димарів та погоджень. До того ж він пожежобезпечний і гідно виглядатиме в будь-якому інтер'єрі.
Саморобний камін із пінопласту
Декоративний камін з пінопласту може приймати будь-які контури та форми. Його можна вписати в куточок маленької кімнати або зробити центральним елементом просторої вітальні.
Для того, щоб зробити імітацію вогнища, потрібно зовсім небагато матеріалів. Деякі навіть сам пінопласт спеціально не купують, використовуючи упаковку від нового холодильника, телевізора чи іншої великої техніки. Стануть в нагоді навіть пакувальні коробки від габаритних (і не дуже) покупок.
Потрібні інструменти та матеріали
Перед виготовленням фальшкаміна з пінопласту ви, напевно, озброїлися власними ідеями або прикладами з інтернету. Тепер залишилося лише підготувати все необхідне та поринути у творчий процес. Для нього вам знадобиться:
- пінопласт;
- універсальний клей для пінопласту;
- папір та маркер;
- малярська стрічка;
- саморізи;
- гофр картон – велика коробка або листи для виготовлення каркасу;
- рулетка та ніж для розкрою матеріалу;
- шпаклівка та фарба для фінішного покриття макета;
- елементи для декорування.
Камін з пінопласту покроково
- Креслення. Необхідно, щоб пропорції каміна збіглися з виділеним під нього простором. За допомогою ескізу можна уявити, як виглядатиме осередок та інтер'єр. При його складанні можна скористатися звичайним папером та олівцем або комп'ютерними програмами.
- Каркас. Готове креслення потрібно перенести на картон. Зробити необхідні розрізи та зігнути так, щоб вийшов об'ємний каркас. Закріпити конструкцію потрібно за допомогою саморізів, малярського скотчу та клею. Зверніть увагу на те, щоб каркас рівно стояв на підлозі, не завалюючись вбік.
- Камін. Готовий каркас потрібно обклеїти пінопластом. Наріжте матеріал канцелярським ножем відповідно до креслення. Для фіксації необхідно використовувати клей для пінопласту. Стільниця також вирізується з пінопласту, садиться на клей.
- Шпаклівка. Зібраний камін потрібно зашпаклювати будь-якою універсальною шпаклівкою.
- Портал. Пофарбувати портал можна акриловою або водоемульсійною фарбами без запаху. Тут можна зупинитись на класичному білому кольорі або підібрати відтінок під інтер'єр.
Камін із пінопласту готовий! Залишилося найприємніше – прикрасити його.
Декорування каміна
Для декорування вогнища можна використовувати поліуретанові елементи або пластикові панелі, металеві та скляні деталі.
Класика. Надати каміну вишуканих рис і вписати його в класичний інтер'єр допоможуть півколони або ліпнина з поліуретану. Молдинги та інші декоративні елементи продаються в широкому асортименті у більшості будівельних магазинів.
Ретро стиль. Камін із пінопласту відмінно впишеться в кімнату, оформлену в ретро стилі, якщо матиме “вікові” риси. Зробити це допоможе старіння фарби. Потертості, подряпини та потьмянілі кольори створюють ілюзію того, що камін – родом з далекого минулого.
Модерн. Осередок для інтер'єру в стилі модерн може мати незвичайні відтінки, різні форми та поєднання декоративних елементів з різних стильових напрямків. Тут фантазія має йти в унісон із інтер'єром кімнати.
Хай тек та мінімалізм. Прямолінійність, простота та мінімум декору характерні для камінів у цих стилях. Осередок можна пофарбувати у холодні спокійні відтінки, а прикрасити елементами з металу чи скла.
Як зробити цегляну кладку на фальшкаміні
Популярні фальшкаміни з пінопласту з імітацією цегляної або кам'яної кладки. Досягти схожості допомагають готові пластикові панелі з рельєфним малюнком. Але можна зробити цеглу своїми руками - з картону або пінопласту.
Для цього потрібно вирізати цеглу з гофрокартону – підійдуть будь-які пакувальні коробки. Розрахуйте точний розмір цегли, щоб кладка вийшла рівномірною та красивою. Потім наклеїти їх на каркас, залишаючи вузькі рівномірні проміжки між елементами.
Наступний етап – фарбування каміна білою фарбою одним шаром. Приховати нерівності та похибки зрізів допоможуть паперові серветки. Ними треба обклеїти висохлий після фарбування камін. До речі, фактура серветок створює ілюзію штукатурки та підвищує реалістичність "виробу". Наклеювати їх потрібно за допомогою клею ПВА в один або кілька шарів – наскільки вистачить терпіння. Клей треба наносити на поверхню каміна та сухим пензлем пригладжувати серветку. На першому шарі тонкий папір може рватися - все ж таки радимо набратися терпіння і зробити мінімум 2 шари.
Фінальний етап – фарбування каміна. Робити це можна пензликом. Під час цього процесу серветки можуть подекуди пузиритися. Нічого страшного – після висихання бульбашки зникнуть, а легка фактура залишиться.
Оформлення топки
Заполнение топки - финальный этап декорирования камина. Тут возможностей много:
- нарисовать огонь с углями на холсте и закрепить его внутри топки;
- зробити імітацію вогню з вентилятора та легкої тканини;
- розмістити в топці світлодіодну гірлянду у вигляді свічок або зі звичайними лампочками.
Для того щоб вогонь виглядав "живим", і язики полум'я реалістичніше "грали", до стін можна приклеїти дзеркала.
Одна з переваг каміна з пінопласту - в топці можна створити будь-яку композицію - розмістити декоративні дрова з поліуретану, шишки, гарне каміння, свічки і навіть справжні дрова. А пара ялинових гілочок усередині додадуть затишний хвойний аромат.
Плюси каміна з пінопласту
Переваг фальшкаміну з пінопласту значно більше, ніж недоліків. Він:
- може стояти у будь-якому приміщенні, незалежно від наявності димаря;
- доступний за ціною;
- легко споруджується;
- може бути декорований різними способами.
Крім того, саморобний камін з пінопласту - досить легка та мобільна конструкція. Її можна переносити з місця на місце, за бажання зробити перестановку чи ремонт. Такий камін можна діставати, наприклад, на зимовий період, а потім забирати в шафу.
Техніка безпеки
Пінопласт вважається пожежо небезпечним матеріалом, тому його активно використовують у будівництві та інших сферах життя. Проте його слід берегти від високих температур - під впливом він може деформуватися. Для створення вогню у штучному каміні з пінопласту не можна використати справжній вогонь, свічки та гірлянди з лампами, які сильно нагріваються. Для цього відмінно підійдуть закриті ліхтарики та світлодіодні гірлянди.
В який колір пофарбувати камін?
Забарвлення фальшкаміна може бути абсолютно будь-яким, але має вписуватися в інтер'єр. Незважаючи на те, що осередок - центральний акцент в оздобленні кімнати, він не повинен надто виділятися від решти. Як правило, його колір поєднується з меблями. А ось зі стінами він може зливатися чи контрастувати – залежно, від проекту.
Так, якщо стіни кімнати пофарбовані в білі або світлі нейтральні відтінки, то вогнище має право бути білим або темним, аж до відтінків чорного. Якщо стіни темні, камін доречно зробити в цих відтінках - так він складатиме з ними композиційну єдність. У такому випадку, візуально полегшать інтер'єр можуть інші світлі деталі інтер'єру.
Ті, хто любить поєднання яскравих та соковитих відтінків, можуть зробити своє вогнище жовтим, червоним, зеленим – будь-яким. Головне правило – він повинен вам подобатися.
Безумовно, імітація – це не справжнє вогнище. Поруч із ним ви не почуєте тріск полін і не відчуєте живе тепло. Зате його можна поставити у будь-якому місці. А робити і прикрашати всією сім'єю – це будуть незабутні теплі та душевні вечори. І результат спільної роботи довго радуватиме всіх учасників процесу.
Зверніть увагу! Компанія “ВІК БУД” виробляє якісні пінопласти, які ви можете використовувати для створення саморобного каміна або інших предметів інтер'єру. Проте, ми не створюємо ескізи, проекти та не виробляємо подібні вироби. Ми тільки продаємо матеріал, супутні товари та даруємо натхнення!