У яких областях використовується пінопласт?

Пінопласт - легкий матеріал, який може приймати на себе серйозні навантаження. І хоч найчастіше його називають "утеплювачем", область застосування пінополістиролу виходить за рамки теплоізоляції. Його властивості знайшли своє застосування в архітектурі, рекламі, садівництві, машинобудуванні та інших сферах. Детально технічні характеристики і фізичні властивості матеріалу ми розглядали в цій статті. А зараз детально зупинимося на багатогранних можливостях пінопласту.

Пінопласт в машинобудуванні, суднобудуванні, автомобілебудуванні

пінопласт для човна

У машинобудуванні пінопласт служить для виготовлення порожнистих елементів і моделей деталей складних конфігурацій. Їх відливають в спеціальних формах, домагаючись повної ідентичності з оригінальною деталлю. Пінопласти спрощують збірку виробів, підвищують їх вібраційну міцність, в той же час полегшуючи конструкції. Служать в якості пакувального матеріалу для тендітних деталей.

При будівництві судів пінопластом заповнюють відсіки, панелі для виготовлення перегородок, платформ, щитів, меблів. Легкий і наповнений повітрям матеріал забезпечує "плавучість" невеликих суден. Крім того, пінопласт використовується при виготовленні рятувальних кругів і рятувальних жилетів.

На автозаводах пінопласт активно використовується для захисту і зведення до мінімуму наслідків дтп: при виготовленні бамперів, в обшивці дверей, на кожусі, який закриває блок запобіжників з рульовою колонкою. Навіть мотоциклістам і велосипедистам дісталися захисні вироби з цим матеріалом. Прошарок з пінопласту вставляється в захисні шоломи.

Застосування пінопласту в будівництві

пінопласт в будівництві

Один з найпопулярніших в будівництві матеріалів. Використовується в теплоізоляційних і гідроізоляційних "пирогах", а також в якості додаткової звукоізоляції в конструкціях різних будівель. Їм утеплюють вентиляційні канали, водопровідні труби, телефонні лінії.

У будівельній сфері найчастіше використовується пінопласт з антипіреном в складі. Ця речовина наділяє пінополістирол здатністю до самозагасання протягом 4 секунд після ліквідації джерела вогню.

Пінопласт - один з найдешевших утеплювачів, тому кошторис буде істотно нижче, ніж при використанні інших матеріалів. Крім того, утеплені конструкції демонструють високі показники енергоефективності та допомагають скоротити витрати на опалення.

Велика перевага цього матеріалу - простота монтажу. Він легкий і не вимагає великого досвіду від майстра. Часто квартири і будинки люди утеплюють самостійно, щоб трохи зекономити і бути впевненими в якості фіксації. Для цього потрібен мінімальний набір інструментів, сам пінопласт, клей, дюбелі-парасольки, трохи акуратності і вільного часу.

В архітектурі и рекламі

полістирол в архітектурі

Архітектори використовують пінопласт в якості декору. Матеріалу можна надати будь-яку форму, а тому він успішно імітує гіпсову ліпнину. Лаконічні лінії і складні витончені візерунки, сучасні орнаменти або елементи з відсиланням до історичних інтер'єрів - пінопласт здатний на багато що. Його однорідність дозволяє домагатися ідеально рівних різів і гладких поверхонь.

Мала вага матеріалу дає декору з пінополістиролу велику перевага перед гіпсовими елементами. Пінопластові молдинги, пілястри і розетки набагато простіше монтувати, їх легко пофарбувати в потрібний відтінок, та й догляд за ними елементарний. З пінополістиролу виготовляють декоративні панно, їм обрамляють вікна і двері, використовують для прикраси фасаду.

Дизайнери рекламних конструкцій використовують його для виготовлення об'ємних букв, куль і будь-яких інших фігур для вивісок. Все це можна використовувати в білому кольорі, який зазвичай легко вписується в антураж, або пофарбувати в інший потрібний відтінок.

Використання пінопласту в охороні здоров'я

пінопласт в медицині

Медики також скористалися низькою теплопровідністю і екологічною чистотою пінопласту і довірили йому транспортування і зберігання ліків, обладнання, донорських органів.

З матеріалу виготовляють пакувальну тару, яка підтримує постійну температуру медикаментів. У таких контейнерах зберігається стабільний рівень вологості. Крім того, ударостійка упаковка зберігає ємності з вакцинами, дорогими ліками, а також медичне обладнання від пошкоджень при перевезенні.

У садівництві

пінопласт у садівництві

В саду і городі пінопласт допомагає виконувати різні завдання.

Для розпушення грунту його гранули перемішують з грунтом. Таким чином, пінопласт замінює пісок і дрібний дренаж, щоб земля після поливу не ставала дуже щільною.

Дренажну функцію матеріал виконує і при вирощуванні розсади. Досить на дно горщика або ящика укласти подрібнений пінопласт. При цьому немає необхідності кришити лист до найменшої фракції, досить отримати шматочки розміром з невеликий камінчик.

Дуже зручно використовувати контейнери для розсади з пінополістиролу. Зробити їх можна своїми руками. Коріння рослин в такій ємності дуже тепло, і розсада в них виходить на заздрість сусідам.

Ну і в класичному як утеплювач на дачі його теж можна застосовувати - для колодязя, щоб вода не промерзала, для господарських і житлових будівель, погребів.

Упаковки для харчових продуктів

харчові упаковки з пінопласту

Нетоксичність, відсутність хімічних домішок в складі пінопласту і його здатність підтримувати потрібну температуру дозволила застосовувати його для упаковки продуктів. Контейнери для готової їжі, яєць, підкладки для м'яса, овочів і фруктів виготовляють з пінополістиролу. Ну і, звичайно, сумки-термоси, які використовують сервіси доставки їжі, теж мають внутрішній шар з цього матеріалу.

У бджільництві

полістирол у бджільництві

Бджолам теж необхідний комфортний будинок. Пінопластові вулики прекрасно зберігають тепло всередині. Товщина стін можна порівняти з 30-сантиметровими дерев'яними стінками - цього достатньо, щоб не утеплювати їх додатково на зиму. Бджолам в таких вуликах тепло і комфортно, вони приносять більше меду, а хворіють значно рідше.

У пінопласті не заводяться шкідники, він не боїться цвілі і не гниє. Це скорочує витрати бджоляра на обробку вуликів.

Застосування пінопласту в побуті

пінополістирол для побутових потреб

Використання пінополістиролу в побуті обмежено тільки фантазією. Кулінари використовують основи під торт і солодкі букети з пінопласту. Конуси в руках майстринь стають ексклюзивними ялинками, а кулі - сніговиками, які навесні не тануть. А рибалки роблять з них прекрасні насадки, помічаючи, що повітряні білі кульки часто приманюють риб краще, ніж черв'яки і опариші.

І, звичайно ж, не забуваємо про дітей. Як легко пливе кораблик з пінопласту по струмочку або у ванній, в якій плескався малюк! Екологічна чистота дозволяє змайструвати з нього кубики для юних будівельників, геометричні тіла для майбутніх математиків або побудувати затишний будиночок на кілька поверхів для улюблених ляльок.

На закінчення

Пінопласт - унікальний теплоізоляційний матеріал, який дозволяє використовувати себе без залишку. Жоден інший утеплювач не може похвалитися такою багатофункціональністю при абсолютній доступності. Його багато виробляють, коштує він дешево і транспортування легких аркушів не вдарить по бюджету. Головне, вибирати пінопласт хорошої якості і той, який зберігається у відповідних умовах, щоб він міг продемонструвати свої властивості в повному обсязі.

Зателефонувати