Кабмін виділить 869 млн грн в 2016 році

Уряд затвердив виділення 869 млн грн на реалізацію в 2016 році Державної програми часткової компенсації вартості кредитів на термомодернізацію і заходи щодо підвищення енергоефективності в житловому секторі України, повідомив віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«На засіданні уряду було затверджено постанову, що дозволяє продовжити реалізацію програми енергоефективності в 2016 році. Програма користується попитом, тому було затверджено виділення на цей рік 700 млн грн для продовження реалізації програми, а також тих 169 млн грн, які залишилися з попереднього року. Разом, 869 млн грн будуть спрямовані на компенсацію тіл кредитів », - сказав Г.Зубко

За словами міністра, в 2015 році в держпрограмі часткової компенсації вартості кредитів на термомодернізацію і підвищення енергоефективності в жілсекторе України взяли участь близько 100 тис. Сімей.

«В кінці року ми спостерігали динаміку з надання трьома банками практично 1 тис. Кредитів в день», - зазначив Г.Зубко

За його даними, до кінця 2015 року в реалізації зазначеної держпрограми взяли участь 204 об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Він також додав, що 39 регіонів України виділили в своїх бюджетах різного рівня кошти для часткової компенсації процентних платежів за такими кредитами.

Крім того, за словами Г.Зубко, в 2016 році очікується впровадження додаткових 120 регіональних програм, спрямованих на компенсацію процентних платежів по кредитах на термомодернізацію і підвищення енергоефективності в жилсекторі України.

Міністр також зазначив, що в 2016 році можливе внесення змін у реалізацію зазначеної держпрограми, результатом яких стане підвищення для ОСББ норми компенсації по тілах залучених кредитів з 40% до 50%.

«Ми будемо вносити зміни, щоб самє ці споживачі отримувалася компенсацію у размірі не менше 50%», - сказав Г. Зубко

.Він також допустив можливість залучення комерційних банків для видачі кредитів на термомодернізацію і підвищення енергоефективності житлового сектора України. Однак, за його словами, це стане можливим тільки за умови залучення такими банками великих обсягів дешевих грошових коштів, що можливо при їх співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.

«Нам необхідно залучати додаткові кошти і збільшувати кількість постачальників послуг. Це можуть бути комерційні банки, які працюють на території України, і які зможуть залучати кошти для реалізації програми дешевше, ніж за ставкою Національного банку України », - зазначив Г.Зубко.

17.02.2016